Z Widzewem zagramy w innym terminie. 23. kolejka odwołana

Polski Związek Piłki Nożnej podjął w piątek (13.03) decyzję, że z powodu szerzącej się na świecie pandemii koronawirusa w najbliższy weekend rozgrywek ligowych w naszym kraju nie będzie. 23 seria gier w drugiej lidze została odwołana i ma zostać rozegrana w pierwszym możliwym terminie. Oznacza to, że wyjazdowe starcie Skry z Widzewem Łódź rozegrane zostanie później. Należy jednocześnie podkreślić, że rozgrywki nie są zawieszone. Decyzja dotyczy tylko najbliższej kolejki spotkań.

Poniżej pełna treść komunikatu PZPN:

W nawiązaniu do wczorajszej decyzji zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę.

W tym momencie nie posiadamy żadnych informacji o tym, że spotkanie z GKS-em Katowice (22.03, godz. 14.00) miałoby zostać odwołane.

źródło: PZPN

Close Menu
×
×

Koszyk