Artur Szymczyk wybrany prezesem Podokręgu Częstochowa!

Niezwykle miło i z poczuciem satysfakcji przyjęliśmy wiadomość, że prezes naszego Klubu – pan Artur Szymczyk głosami 36 delegatów w głosowaniu jawnym został wybrany nowym nowym prezesem Podokręgu Częstochowa. Wyboru dokonano podczas Walnego Zabrania Podokręgu w Hali Sportowej Częstochowa. – Dziękując tym, którzy mnie poparli, a także tym, którzy wstrzymali się od głosu lub głosowali przeciwko mnie, obiecuję że postaram się wypełniać swoją rolę jak najlepiej – powiedział po głosowaniu sternik naszego Klubu. Gratulujemy!

W środę (11.03) w sali konferencyjnej HSC zebrało się 44 delegatów reprezentujących 72 kluby. Celem było podsumowanie minionej kadencji orz wybory: nowego prezesa, prezydium Podokręgu Częstochowa oraz delegatów na Walne Zebranie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

– Kierowany przeze mnie podokręg postawił na trzy wartości: wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, której celem było zapewnienie jak najlepszej obsługi i przygotowanie najlepszych rozwiązań organizacyjnych rozgrywek, zrównoważoną gospodarkę finansową oraz pomoc w codziennej działalności klubom poprzez szkolenie i właściwe ukierunkowanie przepływu wolnych zasobów finansowych podokręgu. Wszystkie cele zostały przez nas zrealizowane. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pomogli mi w tym trudnym okresie transformacji podokręgu w jego prowadzeniu i realizacji postawionych przed nim zadań – powiedział ustępujący prezes Grzegorz Derek.

Po multimedialnej prezentacji działań Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyszedł czas wyborów. Na prezesa Skry głosowało 36 z 44 zgromadzonych delegatów. Wybór Artura Szymczyka nie podlegał zatem dyskusji. – Wiem, że takie wybory budzą dużo emocji oraz kontrowersje. Nie ma osoby, która wszystkich pogodzi. Dlatego dziękując tym, którzy mnie poparli, obiecuję im, a także tym, którzy wstrzymali się od głosu lub głosowali przeciwko mnie, że postaram się wypełniać swoją rolę jak najlepiej. Dodam jeszcze, że to ja poprosiłem Grzegorza Derka dwa lata temu żeby został prezesem podokręgu. Uważam, że był bardzo dobrym prezesem i bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Chciałbym, żeby we wszystkich 12 podokręgach byli tak sumienni i dokładni prezesi. Mnie też swoim zaangażowaniem wysoko zawiesił poprzeczkę i będę miał duże wyzwanie żeby temu podołać i tak prowadzić nasz podokręg, ale gdybym miał wątpliwości, czy temu wyzwaniu podołam to nie stanąłbym przed wami. Jestem gotowy na to wyzwanie i pracy na rzecz całego częstochowskiego środowiska piłkarskiego – powiedział prezes Artur Szymczyk.

Do Prezydium Podokręgu Częstochowa ponadto wybrani zostali: Arkadiusz Szymanek, Dawid Wytrzymały, Michał Piłka, Dawid Melanowicz, Paweł Rybak, Rafał Pietrzykowski, Cezary Suchan i Sławomir Wypych. Mandat delegatów na Walne Zebranie Śląskiego Związku Piłki Nożnej powierzono: Tomaszowi Gęsiarzowi, Arturowi Szymczykowi, Arturowi Raźniakowi, Cezaremu Suchanowi, Dawidowi Wytrzymałemu, Danielowi Zalskiemu, Sebastianowi Zarembie, Arkadiuszowi Szymankowi i Pawłowi Rybakowi.

– Dziękuję wam wszystkim za pracę na rzecz śląskiej piłki nożnej. Wierzcie mi, że w najbliższym czasie, w ciągu dwóch lat, zostanie tu zorganizowanych co najmniej sześć spotkań integracyjnych, żebyśmy się spotkali, porozmawiali i wtedy możecie mi przekazać wszystkie swoje uwagi. To cię się podoba, co się nie podoba, żebyśmy mogli razem rozwijać naszą dyscyplinę. Wszystkie te programy, które są realizowane i służą klubom wypłynęły z dyskusji z klubowymi działaczami. Z wami też, bo rola prezesa to jest służba. Ja do tego tak podchodzę. Nie każdy musi się ze mną zgadzać, ale gdy będziemy rozmawiać i szukać rozwiązań to dojdziemy do kompromisu w myśl zasady, że wszyscy jesteśmy jedną drużyną – podsumował wybory prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.

MR / źródło: Śl.ZPN

Close Menu
×
×

Koszyk