W Kamyku juniorzy Skry lepsi od Pogoni

Pierwsze 45 minut to wyrównane poziomem spotkanie. Gospodarze zaskoczyli naszych juniorów wysokim pressingiem i agresją,  a w poczynania „Skrzaków” wdarła się nerwowość. Mimo to nasz zespół stworzył dwie sytuacji do zdobycia gola, niestety zawiodła skuteczność.
W 25 minucie gry zawodnicy Pogoni  po stałym fragmencie gry obejmują prowadzenie. Czym bliżej końca pierwszej połowa tym więcej z gry miał nasz zespół. Po trójkowej akcji – Żabik, Przygodzki, Błędowski , ten ostatni wykorzystuje akcję “sam na sam” i doprowadza do remisu.

W drugiej połowie Pogoń nie miała zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola. Szczelna defensywa naszej drużyny  i dobra organizacja gry w ofensywie przyniosła kolejne, dwa gole. Pierwszy zdobyty po szybkim kontrataku, drugi po rzucie wolnym sprzed linii pola karnego.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Było to twarde, męskie starcie, które wygraliśmy 3:1 i nie wykorzystaliśmy  jeszcze kilku “setek”. Cieszy organizacja w ataku pozycyjnym i stwarzanie szans bramkowych. Założenia w defensywnie również były realizowane na zadowalającym poziomie, choć  daliśmy się zaskoczyć po stałym fragmencie gry. Kilka fajnych akcji w ataku pozycyjnym, kilka świetnych okazji po kontrataku oraz wykorzystany stały fragment gry cieszą. Pozytywem jest  przeciwstawienie się twardej , momentami ostrej grze rywala.”

Pogoń Kamyk –  Skra A1 Częstochowa 1 – 3 (1 – 1)
Kamyk, ul. Szkolna
Sobota, 15.02.2020, godz.: 14.30

Skra A1:

Kowalczyk (60′ Hajda) – Błędowski (60; Jóźwiak) , Załucki (60′ Ziętara) , Podolski, Rydz (46′ Garus) Cheliński (46′ Włodarczyk) – Bednarek (60′ Rumin), Niedźwiedź (60′ Załęski) – Żabik (46′ Nurek) , zawodnik testowany (60′ Kierat) , Przygodzki (60′ Płatek)