Efektowne zwycięstwo nad Odrą Opole

Nasza drużyna nadal pozostaje niepokonana w meczach sparingowych. W sobotę (08.02) na obiekcie w Chrząstowicach Skra odniosła przekonywujące zwycięstwo 3:0 nad pierwszoligową Odrą Opole. Bramki naszej drużyny zdobyli Adam Mesjasz, Piotr Nocoń oraz Maciej Kazimierowicz.

Po serii meczów z przedstawicielami trzeciej ligi, mecz z ekipą z wyższej ligi miał pokazać w jakimmiejscu jesteśmy podczas tego okresu przygotowawczego. Po starciu z Odrą możemy mieć sporo powodów do optymizmu. Mimo jedynie towarzyskiego charakteru meczu, wygrana 3:0 nad przedstawicielem Fortuna 1. Ligi musi robić ważenie. Spotkanie od początku potoczyło się po naszej myśli. Już w 6. minucie Adam Mesjasz z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali finalizując ładna akcję naszej drużyny. Później stroną aktywniejszą byli opolanie, ale kilkukrotnie bardzo dobrze w bramce spisał się Mateusz Kos. Pod koniec pierwszej części meczu to już Skra przejęła kontrolę.

Na drugą część spotkania trener Paweł Ściebura zmienił niemalże cały zespół, zostawiając na placu gry tylko zgrywającego się z drużyną Mesjasza oraz Piotrka Noconia. I to właśnie ten drugi zadał Odrze cios numer dwa. W 59. minucie wykorzystał niefrasobliwość w szeregach defensywnych rywali. Druga stracona bramka podenerwowała opolan, którzy głównie skrzydłami próbowali sforsować naszą obronę, ale Skra popełniała dziś bardzo mało błędów, a w ostateczności kolegów ratował Mikołaj Biegański.

W 89. minucie, tuż przed ostatnim gwizdkiem naszą przewagę przepięknym strzałem udokumentował Maciej Kazimierowicz. Piłka po jego strzale sprzed pola karnego odbiła się od poprzeczki i powędrowała do bramki. Była to piąta wygrana Skry w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną. Za tydzień (15.02, godz. 13.00) zagramy z kolejnym przedstawicielem zaplecza ekstraklasy. W Bełchatowie zmierzymy się z PGE GKS-em.

Odra Opole – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)

0-1 Mesjasz 6’
0-2 Nocoń 59’
0-3 Kazimierowicz 89’

Skra: Kos, Obuchowski, Mesjasz, Holik, Brusiło, Kieca, Andrzejczak, Błaszkiewicz, Nocoń, Pavlas, Rumin

W drugiej połowie pojawili się: Biegański, Zalewski, Rogala, Olejni, Napora, Zieliński, Kazimierowicz, Niedbała i Wolny

Close Menu