A1 – W sparingu nr 4 zwycięstwo na 4

Cztery gole zdobyli nasi juniorzy w sobotniej grze kontrolnej. W meczu z seniorskim zespołem Stradomia Częstochowa nasi zawodnicy zachowali również czyste konto, co złożyło się w efekcie końcowym, na efektowne zwycięstwo.

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie. Nasz zespół dłużej utrzymywał się przy piłce od rywala, posiadając  optyczną przewagę.  Grając dłuższymi fragmentami w ataku pozycyjnym, podopieczni trenera Szymczaka stworzyli  kilka sytuacji bramkowych i jedną z nich zamienili na gola. Goście, którzy zagrożenie pod bramką Kowalczyka stwarzali głównie w kontrataku, nie zdołali jednak złamać czujnej defensywy gospodarzy.

 W pierwszym kwadransie drugiej części meczu nasi zawodnicy dominują na boisku, czego efektem są trzy celne trafienia. Pod koniec spotkania zawodnicy Stradomia mogli pokusić się o dwa gole, ale z opresji zespół ratuje Hajda, dzięki czemu mecz kończymy bez straty gola.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Coraz więcej i dłużej kontrolujemy spotkania. Potrafimy dłużej utrzymywać się przy piłce i co ważne stwarzamy sytuacje,  które potrafimy wykorzystać. Widać również, iż zawodnicy, w nowym ustawieniu rozumieją się coraz lepiej, ale mamy jeszcze nad czym pracować.”

Skra A1 Częstochowa – Stradom Częstochowa 4 – 0 (1 – 0)
MSP Skra , Częstochowa, ul. Loretańska 20
Sobota, 08.02.2020, godz.: 11.00

Skra A1:

I połowa;

Kowalczyk – Błędowski, Załucki, Podolski, Włodarczyk, Załęski – Bednarek, Ziętara – Żabik, zawodnik testowany, Przygodzki

2 połowa:

Hajda – Ciepły, Garus, Rydz, Kapkowski, Cheliński – Niedźwiedź, Rumin – Nurek, Żabik, Płatek

Terminarz i wyniki gier kontrolnych juniorów starszych A1:

Skra A1 Częstochowa – Unia Rędziny  0 – 1 (0 – 1)
25.01 (13.00  MSP Skra, ul. Loretańska

Skra A1 Częstochowa – Liswarta Krzepice  1 – 1 (0 – 0)
01.02 (13:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

Skra A1 Częstochowa – AP Profi Kraków 4 – 1 (2 – 0)
04.02 (16:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

Skra A1 Częstochowa – Stradom Częstochowa 4 – 0 (1 – 0)
07.02 (13:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

15.02 – Pogoń Kamyk (13:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

22.02 – KS Panki (11:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

29.02 – Amator Golce (13:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

07.03 – Czarni Starcza  (16:00 MSP Skra, ul. Loretańska)

Close Menu