Działacze i trenerzy Skry odznaczeni na Gali 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Prezes Artur Szymczyk, wiceprezesi Piotr Wierzbicki oraz Tomasz musiał, a także trenerzy Paweł Ściebura i Robert Siuda zostali odznaczeni podczas uroczystej Gali 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, która miała miejsce w minioną sobotę (01.02) w gościnnych progach hotelu Arche.

Jubileusz był okazją do spotkania prezesów, działaczy oraz samorządowców, którzy tworzyli i tworzą częstochowską piłkę nożną. Wydarzenie uświetnił występ 3-krotnej mistrzyni świata we freestyle footballu Kaliny Matusiak oraz częstochowskiej piosenkarki Any Andrzejewskiej. Jednym z zaproszonych gości był trener reprezentacji U-20 Jacek Magiera, który wygłosił do zebranych krótkie przemówienie. – Częstochowa to jest mój dom. Częstochowa to miejsce gdzie nauczyłem się wszystkiego zanim pojechałem w świat i osiągałem sukcesy – powiedział szkoleniowiec, który często podkreśla ważną rolę naszego klubu dla rozwoju polskiej piłki.

– Ziemia Częstochowska dała śląskiej piłce trenerów: Gotharda Kokotta, Zbigniewa Dobosza, Włodzimierza Seifryda – założyciela, prezesa i trenera Gola Częstochowa oraz zawodników: Jerzego Brzęczka, Jakuba Błaszczykowskiego, Jacka Magierę i Agnieszkę Winczo oraz działaczy Jana Bzowego i Artura Szymczyka – wyliczył ze sceny prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.

Po wystąpieniach oraz projekcji kilku filmów przyszedł czas na odznaczenia. Niezwykle nam miło, że wyróżnienie specjalne – Przyjaciela Śląskiej Piłki otrzymał prezes naszego klubu Artur Szymczyk. To wyróżnienie dla działaczy, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju piłki nożnej na Śląsku. Główne zasługi sternika Skry to: finansowe i organizacyjne wspieranie naszego klubu, który przeszedł drogą od A klasy do drugiej ligi, a także wspieranie szkolenia dzieci i młodzieży w szkole Mistrzostwa Sportowego Nobilito, turniejów dziecięcych i młodzieżowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej czy działania marketingowe, w wyniku których Śląski Związek otrzymał dofinansowanie w kwocie 320 tysięcy zł.

Kapituła przyznała również 11 (2 złote, 5 srebrnych oraz 4 brązowe) Odznak Honorowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej, z czego aż cztery stały się udziałem naszego klubu. Złote Odznaczenie otrzymał Tomasz Musiał, wiceprezes ds. piłki młodzieżowej. Srebrna Odznaka została przyznana Robertowi Siudzie, trenerowi koordynatorowi grup młodzieżowych, a Brązowe Odznaki przypadły trenerowi pierwszego zespołu Pawłowi Ścieburze oraz wiceprezesowi Piotrowi Wierzbickiemu. Wyróżniono także sponsorów, wśród nich firmę „Michaś”, która z naszym klubem związana jest od lat.

Wszystkim odznaczonym podziękował prezes Śl. ZPN Henryk Kula. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z tak wielu wyróżnień. Utwierdza nas to w przekonaniu, że praca którą wykonujemy ma sens i motywuje do dalszych pozytywnych działań w różnych obszarach piłki nożnej.

zdj. Waldemar Deska

Close Menu