A1 – Porażka juniorów z Unią Rędziny

Po dwóch turniejach halowych juniorzy starsi Skry rozegrali pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotę, tuż po wygranym sparingu  seniorów, na  „Lorecie” podejmowali Unię Rędziny.  Podopieczni trenera Szymczaka ulegli czternastemu zespołowi klasy okręgowej 0 – 1.

Nasi juniorzy długimi fragmentami nie ustępowali bardziej doświadczonemu rywalowi, w którego szeregach mogliśmy oglądać takich uznanych w naszym regionie piłkarzy jak  Andrzejewski , Operacz, czy Kawecki. Największy jednak  respekt wzbudzał środkowy pomocnik Unii –   Mariusz Przybylski , który na boiskach ekstraklasy rozegrał ponad 150 spotkań ! W trykotach Rędzinian można było zauważyć kilku eksSkrzaków  – Bartelak Bartosz, Bartek Pławczyk, czy Miłosz Socha. Właśnie po jego skutecznym wykończeniu akcji Unia zdobyła gola, który jak się okazało był trafieniem zwycięskim.

Nasz zespół nieźle radził sobie w konstrukcji ataku, jednak popełniał sporo prostych błędów i strat. Jedna z takowych zakończyła się utratą gola, a w dwóch kolejnych świetnie interweniował Kowalczyk.

W drugiej połowie trenowani przez trenera Szymczaka zawodnicy stworzyli trzy wyśmienite okazje do zmiany wyniku. Niestety, brakowało skuteczności i nawet podyktowany na naszą korzyść rzut karny nie został zamieniony na gola.

W kolejnym test meczu  Skra A1, w sobotę (0102.2020) o godzinie 13.00 zmierzy się z Liswartą Krzepice:

Skra A1 Czestochowa – Unia Rędziny 0 – 1 (0 – 1)
sobota 25.01.2020 g. 13.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20

Skra:

1 połowa:

Kowalczyk, – Kapkowski,  Podolski, Błędowski,  Niedźwiedź  – Załeski, Bednarek, Rumin, Przygodzki  – Żabik , Nurek

2 polowa:

Gieron – Ciepły, Rydz, Chelinski, Jóźwiak –  Kierat,  Płatek,  Zietara,  zawodnik testowany x2

Unia Rędziny :

Tyrek  – Pitner , Zaw. testowany , Malczewski P., Pławczyk – Frąc, Przybylski, Malczewski M., Brondel ,  – Socha, Andrzejewski.

Po przerwie zagrali :
Łach, Kawecki, Bartelak, Dolniak, Niezgoda, Operacz, Wyrwał

Fotogaleria z meczu: ZOBACZautor : Adam Gromakowski – KS Skra „Święci z Loreta Park”

Close Menu