Wygrywamy pierwszy sparing. Radomsko pokonane

W pierwszym tegorocznym spotkaniu kontrolnym nasza drużyna pokonała 2-1 RKS Radomsko, choć długimi fragmentami to goście prowadzili przy Loretańskiej. Obie bramki dla Skry w końcówce meczu zdobył Dawid Wolny. – Jak na pierwszy sparing, zawodnicy RKS-u zagrali chyba trochę za twardo – przyznał po meczu trener Paweł Ściebura.

Nasi rywale, mimo że na co dzień są beniaminkiem III ligi, od początku spotkania postawili bardzo twarde warunki gry. Uczciwie przyznać trzeba, że w pierwszej części meczu to oni sprawiali lepsze wrażenie na boisku. W 26. minucie wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu karnego, którego sprekurował faulując rywala Mariusz Holik. Ten sam zawodnik mógł się zrehabilitować 13 minut później, ale niestety w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę.

W drugiej części sparingu szansę debiutu w Skrze otrzymał Lucjan Zieliński, który ledwie kilkadziesiąt minut wcześniej parafował kontrakt przy Loretańskiej. Piłkarsko zaprezentował się bardzo obiecująco, ale niestety musiał zejść z boiska przed czasem wskutek urazu po starciu z jednym z rywali. – Lucek ma lekko rozcięty łuk brwiowy, nie jest to na szczęście żadna poważna kontuzja. To piłkarz, który ma doświadczenie w drugiej lidze, rozegrał tam sporo meczów. Widać dobrą jakość w grze jeden na jeden. Myślę, że będzie dla nas istotnym punktem drużyny. Zawodnicy z Radomska zagrali bardzo twardo, jak na pierwszy sparing chyba nawet trochę za ostro. Najważniejsze, że kończymy bez poważniejszych urazów – powiedział po spotkaniu trener Paweł Ściebura.

Po zmianie stron Skra prezentowała się zdecydowanie lepiej przejmując kontrolę nad spotkaniem. W 58. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Niedojad, ale na jego drodze stanął golkiper rywali. 8 minut później obronił również uderzenie aktywnego Michała Kiecy. Na bramkę wyrównującą musieliśmy poczekać do 85. minuty, kiedy to Dawid Wolny wypracował sobie bardzo dobrą sytuację, wygrał pojedynek jeden na jeden i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Radomska. Minutę później nasz zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem bardzo dobrą piłkę z lewej strony dograł mu Konrad Andrzejczak.

Kolejny mecz kontrolny naszą drużynę czeka już w sobotę (18.01). Pierwotnie mieliśmy ten mecz zagrać na stadionie w Opolu, ale starcie ze Stalą Brzeg ostatecznie przeniesiono na Loretańską. Początek o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

Skra Częstochowa – RKS Radomsko 2:1 (0:1)

0-1 zawodnik nieznany
1-1 Dawid Wolny 85’
2-1 Dawid Wolny 86’

Close Menu