Czwarte miejsce Żaków w Mykanowie

11 Stycznia 2020 r. nasza drużyna Żaków z rocznika 2012 udała się na turniej do Mykanowa organizowany przez drużynę Stradomia Częstochowa dla zawodników urodzonych w 2011 roku.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, w których odbywały się mecze w systemie każdy z każdym.
Nasza drużyna została przydzielona do grupy B gdzie rywalizować miała z drużynami Victorii Częstochowa, Lotu Konopiska, Unii Rędziny oraz RAPu Radomsko.
Skrzacy dobrze weszli w turniej remisując w pierwszym meczu z Victorią Częstochowa 2:2. Wynik ten spowodował, że nasza drużyna mimo iż była najmłodsza, uwierzyła, że można walczyć ze starszymi rywalami jak równy z równym. Kolejne mecze to dwa zwycięstwa: 3:0 z Unią Rędziny oraz 1:0 z Lotem Konopiska. O pierwsze miejsce w grupie przyszło nam walczyć z bardzo dobrze dysponowaną tego dnia drużyną RAPu Radomsko. Mimo iż zdecydowana większość kibiców obstawiała wysokie zwycięstwo naszych rywali to nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie po bardzo dobrze przeprowadzonej akcji zakończonej bramką autorstwa Leona Nity. Późniejszy etap meczu to ataki drużyny z Radomska, ale bardzo ofiarna obrona oraz fenomenalne interwencje bramkarzy utrzymywały naszą drużynę przy prowadzeniu. Niestety nasza drużyna nie utrzymała prowadzenia do końca. Po jednym z rzutów rożnych nasi zawodnicy wybili piłkę, którą na połowie boiska przyjął bramkarz RAPu i zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzenie było na tyle celne i mocne, że piłka wpadła do bramki. Jednak na tym emocje w meczu się nie skończyły, 15 sekund przed końcem meczu w świetnej sytuacji znalazł się nasz zawodnik, który stanął sam na sam z bramkarzem rywali, jednak mocny strzał został wybroniony i wynik nie uległ już zmianie.
Po zajęciu drugiego miejsca w grupie przyszło nam rywalizować o trzecie miejsce z drużyną Sokoła Wręczyca, która zajęła drugie miejsce w grupie A. Mecz ten zaczęliśmy od szybko strzelonej bramki i miejsce na podium stało się realne, jednak zmęczenie po meczu z RAPem dopadło naszych zawodników i po jednym z rzutów rożnych rywale strzelili bramkę na 1-1. Po straconej bramce mecz się wyrównał i gdy wszyscy byli już myślami przy rzutach karnych, zawodnik Sokoła oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od jednego z naszych obrońców i zmyliła bramkarza wpadając do bramki, po czym sędzia zakończył mecz. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce w turnieju, które jest dobrym wynikiem uzyskanym przez naszych zawodników. Nasza drużyna nie wystraszyła się starszych rywali i pokazała się z dobrej strony.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna RAPu która po rzutach karnych wygrała z Mazovią Tomaszów Mazowiecki.

TABELA KOŃCOWA

  1. RAP Radomsko

  2. Mazovia Tomaszów Mazowiecki
  3. Sokół Wręczyca
  4. SKRA CZĘSTOCHOWA
  5. Stradom Częstochowa
  6. Victoria Częstochowa
  7. LOT Konopiska
  8. Orlik Blachownia
  9. Unia Rędziny
  10. Płomień Czarny Las
Close Menu