Udany weekend rocznika 2012

W sobotę (30.11) drużyna Skry Częstochowa, rocznik 2012 wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju w Chorzowie (Sport Park Chorzów) – na liście uczestników min. takie ekipy jak: Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice.

Los przydzielił naszą drużynę do grupy 2, gdzie najgroźniejszymi rywalami wydawało się Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice i MUKP Dąbrowa Górnicza.
Skra 2012, prowadzona przez trenera Marka Juszczyka, świetnie zaczęła turniej, pokonując jednego z faworytów – Zagłębie Sosno
wiec 4:2. Drugi mecz to konfrontacja z jak się okazało głównym rywalem do zwycięstwa w turnieju – MUKP Dąbrowa Górnicza. Po 8 minutach gry nasze chłopaki przegrywały już 1:4, ale doskonała końcówka sprawiła że mecz zakończył się wynikiem 4:4. Należy dodać, że sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Skrę (piłka zdaniem większości obserwatorów przekroczyła linię bramkową, czego jednak sędzia nie widział). Dwa ostatnie mecze fazy grupowej to pewne zwycięstwa z Rozwojem Katowice (5:1) i prawdziwy festiwal strzelecki z APN Czeladź (9:0).
Z grupy wychodzimy z 2 miejsca (gorszy bilans bramkowy z Dąbrową).

W fazie finałowej ponowny remis w konfrontacji z Dąbrową Górniczą i remis z coraz bardziej rozkręcającą się ekipą z Sosnowca. Do tego 2 pewne zwycięstwa z drużyną z Mikołowa i Ruchem Chorzów.
Podsumowując: Skra Częstochowa 2012 rozegrała podczas turnieju 8 spotkań, bilans: 5 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek!!!! Bilans bramkowy: 34:16.
W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, ale gdyby była to Skra Częstochowa zakończyłaby turniej na 2 miejscu, mając gorszy bilans bramkowy niż MUKP Dąbrowa Górnicza (biorąc pod uwagę fazę grupową i finałową).

Naszej drużynie należą się wielkie gratulacje za niesamowitą ambicję, piękne akcje, zespołową grę i fantastyczne emocje! Dziękujemy!

Faza grupowa:
Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (Fabian Pasieka, Kacper Matyja, Mateusz Miklus x 2)
Skra Częstochowa – MUKP Dąbrowa Górnicza 4:4 (Wojtek Stępniewski, samobój, Mateusz Miklus, Leon NIta)
Skra Częstochowa – Rozwój Katowice 5:1 (Kacper Matyja x 3, Leon Nita x 2)
Skra Częstochowa APN Czeladź 9:0 (Wojtek Stępniewski, Wiktor Zbirek, Mateusz Miklus x4, Fabian x3)

Faza finałowa:
Skra Częstochowa – MUKP Dąbrowa Górnicza 2:2 (Mateusz Miklus, Leon Nita)
Skra Częstochowa – AKS Mikołów 4:2 (Wojtek Stępniewski, Leon Nita, Kacper Matyja, Wiktor Zbirek)
Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 3:3 (Wojtek Stępniewski, Kacper Matyja, Mateusz Miklus)
Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 3:2 (Mateusz Miklus x 2, Kacper Matyja)