Pierwsze ligowe zwycięstwo Trampkarek

Po sobotnim zwycięstwie seniorek swój mecz w niedzielę w ramach Śląskiej Ligi Trampkarek rozegrała nasza kadra U-15. Młodzież tym razem nie chciała być gorsza od swych starszych koleżanek i także pewnie pokonała swoje rywalki.

Przewaga młodych Skrzatek w całym spotkaniu była raczej bezdyskusyjna. Od pierwszych minut częstochowskie piłkarki ruszyły do zdecydowanych ataków i kilkukrotnie zagroziły bramkarce rywalek. Za każdym razem brakowało jednak nieco szczęścia.

Mozolna praca przyniosła efekt w 29 minucie. Strzał Pauliny Brzęczek wprawdzie bramkarka rywalek obroniła ale przy dobitce Otylii Dobrzańskiej była już bezradna. To była pierwsza bramka Otylii dla Skry Ladies.
Tuż przed przerwą na 2-0 wynik podwyższyła Zosia Dubiel która w sporym zamieszaniu podbramkowym wykazała się największym sprytem i strzałem pod poprzeczkę umieściła piłkę w siatce.

Gol praktycznie do szatni ewidentnie podciął skrzydła ambitnie grającym zawodniczkom z Zabrza. Po rozpoczęciu drugiej połowy nasze piłkarki wykorzystały chwilowe rozkojarzenie gości i stosunkowo szybko zanotowały dwa kolejne celne trafienia. Najpierw Natalia Mucha znalazła drogę do bramki a kilka chwil później Nikola Młynek strzałem z dystansu w samo okienko podwyższyła wynik na 4-0. W tym momencie mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Wprawdzie w końcówce rywalki wykorzystując zmęczenie naszej drużyny zdołały strzelić dwie bramki ale widać było, że to częstochowianki wciąż kontrolują przebieg spotkania.

Cieszy zwycięstwo, cieszą pierwsze 3 punkty ale najbardziej raduje fakt, że z meczu na mecz nasz zespół prezentuje coraz bardziej dojrzałą i mądrą grę. Widać, że ciężka praca wykonywana na treningach zaczyna przynosić efekty. One dopiero się rozkręcają 🙂

Skra Ladies Częstochowa – KKS Zabrze 4-2 (2-0)

Bramki:

Otylia Dobrzyńska x1, Zosia Dubiel x1, Natalia Mucha x1, Nikola Młynek x1

Skład:
Klaudia Grzyb – Oliwia Konik, Michalina Sirek, Maja Sawicka, Oliwia Sirek, Maja Ozieriańska (kpt), Zosia Dubiel, Nikola Młynek, Paulina Brzęczek, Wiktoria Przełożyńska, Natalia Mucha oraz Otylia Dobrzańska, Dorota Kwapień

Close Menu