Podsumowanie tygodnia Młodej Skry #9 | 16.10-22.10.2019

A1 | rocznik 2001/2002

Bramki: 30’M.Nowak

Skład: J.Hajda –D.Błędowski, R.Kapkowski, J.Załucki, O.Włodarczyk(17’T.Garus), W.Bednarek,K.Załęski(58’R.Płatek), R.Gołębiowski, A.Żabik(77’K.Kierat), A.Niedźwiedź(88’J.Cierpiał), M.Nowak

W kolejnym meczu 1 ligi Śląskiej przegrywamy na wyjeździe z liderem rozgrywek 2:1

Pierwsza połowa to optyczna przewaga gospodarzy ale dobrą dyscyplina w obronie nie pozwalamy na stworzenie klarownej sytuacji. Wyprowadziliśmy kilka fajnych ataków szybkich z których oddaliśmy kilka strzałów na bramkę. W 30 minucie po wysokim pressingu na połowie przeciwnika mamy rzut z autu i po sprytnym jego wykonaniu Gołębiowski podał do Nowaka a ten z 16 metrów pokonał płaskim strzałem w długi róg bramkarza Rozwoju. W ostatniej akcji 1 połowy mamy rzut rożny z którego Rozwój wyprowadził zabójcza kontrę i wynik do przerwy brzmiał 1:1

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej, Rozwój posiadał przewagę ale tylko do 30 metra. Niestety pod sam koniec spotkania ponownie dajemy się zaskoczyć z kontrataku i Rozwój na dwie minuty przed końcem strzela zwycięskiego gola.

Na pewno trzeba oddać rywalowi iż nie przypadkowo jest liderem a w swoich szeregach posiada wiele indywidualności natomiast my dobrą organizacją zespołową szczególnie w defensywnie mocno się postawiliśmy i przy odrobinie szczęścia mogliśmy wywieźć punkt z gorącego terenu. Na pewno należy pochwalić zespół za zaangażowanie i realizację założeń na to spotkanie, oddaliśmy kilka groźnych strzałów i szkoda że tylko jeden znalazł drogę do bramki. Cieszy również fakt iż grając na terenie lidera mieliśmy kilka naprawdę dobrych fragmentów.

0 - 5

Skra Częstochowa – Rocznik 2001/2002 vs GKS GIEKSA KATOWICE S.A.

B1 | rocznik 2003/2004

W pogoni za punktami w meczu z liderem podjęliśmy walkę jak równy z równym. Dysponując na ławce 2 zawodnikami, którzy do tej pory w tym sezonie nie mieli nawet 1 minuty na boisku liczyliśmy na co najmniej 1 punkt. Mecz od początku był wyrównany jednak w atakach szybkich przeciwnik wydawał się być groźniejszy i tak w 18 minucie straciliśmy bramkę na 1:0. Wyrównanie przyszło w ostatniej akcji 1 połowy kiedy to Adrian Cheliński mocnym strzałem zza pola karnego po rykoszecie zdobywa bramkę. Druga połowa otwiera się dla nas bardzo udanie. W 50 minucie po pięknej piłce zagranej za plecy obrońców Ruchu przez Marcela Nurka Sam na sam wychodzi Kacper Jóźwiak i mamy 2:1 dla Skry. Radość nie trwała długo. W dosyć prostych okolicznościach tracimy piłkę w środku boiska i mając dużo miejsca przeciwnik wyrównuje. Mamy doskonałe sytuacje, których nie potrafimy wykorzystać i tak kilka minut później bo w 57 minucie mamy już 3:2 dla Radzionkowa. Rywal podnosi wynik na 4:2 w 75 minucie. Mimo to drużyna walczy do końca. W 90 minucie po idealnym uderzeniu Kacpra Jóźwiaka z rzutu wolnego zmniejszamy różnice bramek. Mimo dużej woli walki i chęci wyrównania wynik meczu nie ulega zmianie. Ruch Radzionków 4: 3 Skra Czestochowa.

4 - 3

UKS RUCH RADZIONKOW vs SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2003/2004

C1 | rocznik 2005

4 - 0

RUCH CHORZOW S.A. vs SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2005

0 - 6

SSR APN KNURÓW vs SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2005

C2 | rocznik 2006

1 - 2

GKS PIAST GLIWICE S.A. vs Skra Częstochowa – Rocznik 2006 I

C2 | rocznik 2006 | III liga

0 - 5

ORLIK BLACHOWNIA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2006 II

D1 | rocznik 2007 | I liga

D1 | rocznik 2007 | III liga

2 - 2

LISWARTA KRZEPICE vs Skra Częstochowa – Rocznik 2007

D2 | rocznik 2008

Bardzo dobre spotkanie drugiej drużyny obejrzeli kibicie w Kłobucku.
Trener o obu spotkaniach:
„W meczu ze Zniczem obejrzeliśmy skoncentrowaną i skupioną drużynę, która zasłużyła na wygraną.

Drużyna w spotkaniu z Akademią Sportową grała dojrzałą piłkę, zmiana centrum gry i komunikacja to elementy na które mieliśmy zwracać szczególną uwagę i tak też się stało. Dziękuję drużynie za dobre spotkanie oraz rodzicom za doping.”

0 - 3

ZNICZ KLOBUCK vs Skra Czestochowa – Rocznik 2008 II

4 - 0

Skra Czestochowa – Rocznik 2008 I vs AKADEMIA SPORTOWA Lubliniec

E1 | rocznik 2009

4 - 9

Skra Czestochowa – Rocznik 2009 vs RKS RAKOW CZESTOCHOWA

E1 | rocznik 2009

8 - 3

ZNICZ KLOBUCK vs Skra Czestochowa – Rocznik 2009

E1 | rocznik 2010

9 - 4

Skra Częstochowa – Rocznik 2010 vs JURAJSKIE WILKI

E2 | rocznik 2010

W kolejnym meczu I ligi okręgowej przyszło nam się zmierzyć z Ajaksem Częstochowa. Spotkanie na boisku przy ulicy Starzyńskiego okazało się dla nas cennym doświadczeniem. Gospodarze mocno zmobilizowani chcieli za wszelką cenę wziąć rewanż za ostatnie wysokie porażki z naszą drużyną. Początek spotkania należał do naszej drużyny która łatwo dochodziła do kolejnych sytuacji strzeleckich, jednak lekceważące podejście napastników i to przeciwnik po długim wznowieniu otworzył wynik spotkania. W tym momencie gra się wyrównała, a Ajaks w ostatniej minucie pierwszej połowy po kontraktu podwyższył wynik. W drugiej połowie to jednak My dochodzimy do głosu, a gra dzięki poprawie jakości podań oraz szybkich przejściach z obrony do ataku wygląda zdecydowanie lepiej, od początku narzucamy swój styl gry i już po 5 minutach mamy wyrównanie. W dalszej części spotkania dokładamy kolejne trafienia, jednak przeciwnik po naszych błędach w fazie otwarcia gry rownież trafia i do ligowej tabeli dopisujemy 1 pkt.

4 - 4

UKS AJAKS CZESTOCHOWA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

E2 | rocznik 2010

13 - 5

Skra Częstochowa – Rocznik 2010 vs AJAKS III CZESTOCHOWA

Close Menu