Przed Skrą daleka wyprawa. Oby po punkty

Tylko dwa remisy i dwa punkty to dorobek naszego najbliższego rywala po 10 kolejkach. W sobotę Skra gra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

Gryf zamyka tabelę. W 10 meczach strzelił pięć bramek i stracił 18. Jadąc do takiego rywala na pewno trzeba planować walkę o trzy punkty, ale oczywiście nie można go lekceważyć i z góry dopisywać sobie zdobyczy. W ostatniej kolejce Gryf przegrał w Łęcznej z Górnikiem ale tylko 0:1, w środę w Pucharze Polski był blisko sprawienia niespodzianki – prowadził z Lechią Gdańska 2:0 do przerwy, by przegrać 2:3.

Warto dodać, że udział w Pucharze Polski może skutkować dla naszych rywali poważnym konsekwencjami. Podczas meczu na stadionie doszło do niebezpiecznych zdarzeń, m.in. w kierunku piłkarzy wystrzelono race. PZPN zapowiada surowe konsekwencje.

Nasi piłkarze podbudowani zwycięstwem nad Zniczem Pruszków chcą oczywiście w Wejherowie wygrać, bo dopiero zdobycie kompletu punktów w drugim pod rząd meczu pozwoliłoby oderwać się nieco od zespołów ze strefy spadkowej. Skra w spotkaniu ze Zniczem pokazała, że potrafi atakować, strzeliła dwa gole, ale sytuacji na kolejne było co najmniej kilka. Do pełni szczęścia przydałoby się poprawienie skuteczności. Jest na to nadzieja, bo dobrą dyspozycję prezentuje Dawid Wolny, który wspierany szczególnie przez Piotra Noconia i Daniana Pavlasa może pokusić się o kolejne trafiania. Oby!

Mecz w sobotę o godz. 16.
Bezpośrednia transmisja z meczu w systemie per per viem za pośrednictwem www.tvcom.pl pod linkiem

Pozostałe pary XI kolejki:

Elana Toruń           –     Pogoń Siedlce

Widzew Łódź          –     Górnik Polkowice