Trampkarz C2: II liga wojewódzka: Skra wygrywa z Ajaksem w Częstochowskich derbach.

Choć był to pojedynek drużyn zajmujących odpowiednio drugą ( Skra) oraz ósmą (Ajaks) lokatę, to nauczeni historią poprzednich pojedynków młodzi zawodnicy z Loretańskiej nie zamierzali lekceważyć swojego przeciwnika.

Od początku spotkania Skra szukała swojej przewagi w bocznych sektorach boiska. Ajaks  grę defensywną opierał na pułapkach ofsajdowych, natomiast grę ofensywną na kontratakach. Z tymi jednak świetnie radzili sobie obrońcy Skry, bowiem goście nie oddali na bramkę strzeżoną w pierwszej połowie przez Wiktora Pietrzykowskiego a w drugiej przez Oliwiera Kucębę strzału.

Skrzacy konsekwentnie realizowali plan taktyczny wytyczony na ten mecz przez Trenera Roberta Siudę co przyniosło cztery zdobyte bramki. Warto odnotować, że swoją szansę zaprezentowania piłkarskich umiejętności dostali zawodnicy z rocznika 2007: Adam Matyja, Mateusz Mądry oraz Dominik Leśniak.

Skra Częstochowa 4:0 Ajaks Częstochowa

Bramki:

20’ Konrad Waluda

27’ Miłosz Szałaj

58’ Oliwier Kacperak

74’ Konrad Waluda

Kadra Skra Częstochowa:

Kacper Krawczyk, Karol Hajda, Kacper Kożuch, Jakub Niedzielski, Wiktor Pietrzykowski, Kacper Podsiedlik, Miłosz Szałaj, Bartosz Tałajczyk, Konrad Waluda, Szymon Wolski, Jakub Zmarzliński, Stanisław Leśniak, Adam Matyja, Mateusz Mądry, Maciej Brodziak, Oliwier Kacperak, Wiktor Krynicki, Oliwier Kucęba

Kadra Ajaks Częstochowa:

Aleksander Świąć, Maksymilian Ociepa, Maksymilian Wójcik, Krystian Błaszczyk, Mateusz Głowacki, Piotr Kociszewski, Paweł Leśnikowski, Dawid Pęczek, Adam Sowiński, Bartosz Włoch, Igor Zawada, Krzysztof Stanek, Piotr Jasiurski, Marcel Miklus, Konrad Szymanek

Close Menu