Orlik E2: I liga okręgowa: Udany wyjazd skrzaków do Blachowni.

W ramach trzeciej kolejki rozgrywek ligowych zespół rocznika 2010 udał się do Blachowni, gdzie o punkty rywalizował z zaprzyjaźnionym Orlikiem.

Wielu zawodników obecnie reprezentujących Skrę swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiała na boiskach w Blachowni pod okiem trenerów Orlika. Klub ten w regionie znany jest z dobrego szkolenia młodzieży, liczyliśmy więc na wysoką kulturę gry. Licznie zgromadzeni rodzice- najwierniejsi kibice swoich pociech, zobaczyli wyrównane widowisko na wysokim poziomie. Zarówno Skra jak i Orlik cierpliwie i konsekwentnie budowały swoje akcje. Nie zabrakło walki, bramek, strzałów, pojedynków 1 na 1 oraz interwencji bramkarskich- słowem, wszystkiego czym charakteryzuje się mecz na najwyższym poziomie.

Ostatecznie po przewadze Skry  w pierwszej połowie, i wyrównanej drugiej części gry to Skra okazuje się lepsze od Orlika o trzy trafienia.

Orlik Blachownia 4:7 Skra Częstochowa

Tak mecz podsumował Trener Karol Pikoń:

Jestem zadowolony z postawy zawodników w meczu z Orlikiem. Cierpliwie budowaliśmy swoje akcje. Próbowaliśmy wysoko odebrać piłkę, a po kilku takich odbiorach zdobyliśmy bramkę. W trakcie spotkania chłopcy szukali przewagi w grze jeden na jeden z przeciwnikiem, a to element nad którym obecnie pracujemy na treningach. Orlik wysoko postawił poprzeczkę. Po pierwszej połowie zespół z Blachowni podniósł się i fajnie bo zrobił się wyrównany mecz.

Kadra Skra Częstochowa:

Karol Marchewka, Bartosz Rajczyk, Marcel Dąbrowski, Filip Konieczny, Kacper Małolepszy, Jakub Masio, Patryk Śpiewak, Fabian Zalewski, Antek Węgrzyn, Dorian Staniek, Oliwier Taranek.

Kadra Orlik Blachownia:

Nicola Bugaj, Szymon Haładaj, Bartosz Kmieć, Bartosz Kusiński, Emil Majcherczyk, Oskar Pawlak, Paweł Pawlikowski, Igor Dusiński, Filip Lach, Łukasz Pasieka, Jan Sienkiewicz

Close Menu