Podsumowanie tygodnia Młodej Skry #3 | 3-10.09.2019

A1 | rocznik 2001/2002

Okiem Trenera Szymczaka: „Kolejny mecz kończy się naszą porażką i trzeba oddać, że rywal był od nas po prostu lepszy. Nieźle wywiązywaliśmy się z obowiązków w strukturze obrony, aż do 67 minuty kiedy po indywidualnej akcji zawodnik gości wygrał pojedynek z bardzo dobrze tego dnia dysponowanym Gieroniem. Natomiast dwie minuty wcześniej nie wykorzystaliśmy stuprocentowej sytuacji gdzie po szybkim ataku i strzale z dystansu Gołębiowskiego odbitej przez bramkarza piłki do pustek bramki nie skierował Żabik. Również zmiana powracającego po kontuzji kolana Nowaka ożywiła nieco naszą ofensywę, ale nie potrafiliśmy skierować piłki do bramki.

Reasumując przegraliśmy na pewno zasłużenie natomiast gdyby trafił Żabik na 1:0 – kto wie jakby potoczyło się dalej to spotkanie. Trzeba też powiedzieć, że drużyna jest praktycznie nowa, do tego przytrafiło nam się sporo kontuzji szczególnie zawodnikom z rocznika 2001, a w podstawowym składzie grają dwaj Zawodnicy z 2003. Z każdym tygodniem i meczem drużyna co raz lepiej się rozumie, nasze działania na boisku powoli zaczynają być jednomyślne. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu aby się zgrać, ale najważniejsze że analizujemy i wyciągamy wnioski z porażek które będą prowadzić nas do zwycięstw.”

Skład: P.Gieroń – K.Ciepły (46’M.Nowak), R.Kapkowski (80’J.Cierpiał), J.Załucki, O.Włodarczyk, W.Bednarek (58’B.Ziętara), A.Niedźwiedź (75’R.Płatek), M.Przygodzki, D.Błędowski (83’T.Garus), R.Gołębiowski, A.Żabik

B1 | rocznik 2003/2004

Okiem Trenera Pilisa: „W sobotnie wczesne popołudnie udaliśmy się do Chorzowa na mecz z tamtejszym UKSem Ruchem Chorzów.

Pierwsze 45 minut skończyło się bezbramkowym remisem . Z jednej jak i z drugiej strony mogły paść bramki jednak strzelcy nie trafiali w bramkę.

Kolejne 45 minut wstrząsnęło naszą drużyną. Już w 50 minucie sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, który zamienili na bramkę. 4 minuty później Chorzowianie podwyższają na 2:0 mino, iż sędzia liniowy pokazał spalonego. W 63 minucie mamy już 3-0 dla Ruchu. Od tego momentu przestaliśmy w zasadzie istnieć i raz za razem przeciwnik przełamywał naszą obronę zagrażając bramce Kuby Hajdy. Mecz zakończył się wynikiem 5-0 i ze spuszczonymi głowami nasza drużyna zeszła z boiska.”

Skład: Hajda, Staroń, Rydz, Mońka, Cheliński, Nurek, Kempa, Kołodziejczyk, Rumin, Weżgowiec, Kubas.

D1 | rocznik 2007 | I liga

Okiem Trenera: „W dzisiejszym spotkaniu byliśmy zespołem zorganizowanym. Było widać płynność w grze jak i zaangażowanie. Kontrolowaliśmy całe spotkanie mimo, iż to zespół gości zdobył pierwszą bramkę. Nie wybiło nas to jednak z rytmu. Dalej graliśmy to co sobie założyliśmy przed spotkaniem. Konsekwentnie szukaliśmy swoich szans w bocznych sektorach boiska i tam dokładnego dogrania w pole karne. Zdobyliśmy tak bramkę, lecz mogliśmy ich zdobyć więcej. Brakowało skuteczności, lepszego ustawienia się w polu bramkowym. Zespół odrobił prace domowa. Wyciągnęliśmy wnioski, ale stać nas na jeszcze więcej i myślę, że takie mecze przed nami.”

Młodzik D1: Skra dopisuje 3 punkty. Domowa wygrana Skry z MKS-em Żory.

E1 | rocznik 2009

W sobotnie południe Skra zagrała mecz z Polonią Poraj.

Okiem Trenera: „Pierwsza połowa meczu remisowa, brak szczęścia w zdobyciu bramki dla naszej drużyny. Chłopcy próbowali na wszelkie sposoby zdobyć bramkę niestety nie udało się postawić „kropki nad i”. Po zmianie stron i kilku słowach w przerwie widać było odmianę gry. Konstruowanie akcji, utrzymywanie się przy piłce, więcej odwagi było widoczne u zawodników Skry. Większe posiadanie piłki i celniejsza finalizacja w drugiej połowie spowodowały to, że Skra strzeliła w tej połowie aż 8 bramek.
Na słowa uznania zasługuje Dziewiątkowski, który w pierwszej połowie grał na pozycji bramkarza a w drugiej grał w polu, gdzie bardzo dobrze sobie radził. Również Musiał poprzez wygrywanie dużo pojedynków 1 na 1 i wnoszenie dużo świeżości zasługuje na dobą oceną.”

Skład drużyny: Bartosz Dziewiątkowski, Piotr Pilarski, Adam Hejduk, Mikołaj Młynarczyk, Ignacy Idzikowski, Jan Urbański, Hubert Musiał, Mateusz Dudek, Maksymilian Tatarczyk

0 - 3

Skra Czestochowa – Rocznik 2009 vs POLONIA PORAJ

W piątek Skra pojechała rozegrać spotkanie z Ajaksem Częstochowa.

Okiem Trenera Nowiszewskiego: „Mecz początkowo był wyrównany, obie drużyny tworzyły sytuacje podbramkowe, budowały akcje od bramki. Z biegiem czasu to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Zbyt wolno podejmowaliśmy decyzje co powodowało częste straty piłki i przewagę w posiadaniu piłki Ajaksu. Wbrew pozorom goście często wygrywali pojedynki 1 na 1 i skutecznie wyprowadzali piłkę od bramki. Tego typu mecze to dobra okazja by zobaczyć, gdzie drużyna ma braki i próbować jak najszybciej te braki eliminować.”

Najbliższe spotkanie w piątek, gdzie Skra uda się do Kłobucka na mecz z tamtejszym Zniczem.

Skład drużyny: Oskar Hędzlik, Jakub Jędruch, Szymon Kotarski, Mateusz Gaudy, Aleks Malczewski, Piotr Dziekan, Jan Urbański, Oliwier Pasichnyk, Seweryn Kaśków

12 - 3

AJAKS CZESTOCHOWA vs Skra Czestochowa – Rocznik 2009

E1 | rocznik 2010

Okiem Trenera Pikonia: „W 4 kolejce zmagań drużyna złożona z zawodników rocznika
2010 na miejscu zastała ciężkie warunki do gry.

Słaby stan nawierzchni boiska przy ulicy Hektorowej nie pozwalał na
rozgrywanie składnych akcji, jednak drużyna po szybko straconych dwóch
bramkach przystosowała się do warunków i odpowiedziała sześcioma do przerwy i aż dwunastoma w całym spotkaniu trafieniami inkasując trzy punkty.”