Po 8. Kolejce II ligi. Straconej szansy żal

Bezbramkowy remis ze Stalą Stalowa Wola dał naszej drużynie jeden punkt i pozwolił pozostać na 14 miejscu w tabeli, a więc tuż nad strefą spadkową.

Skra zagrała przeciwko Stali dobry mecz, zasłużyła na zwycięstwo, ale nie zdołała zdobyć choćby jednego gola. W cały meczu miała kilka okazji, które mogły rozstrzygnąć o jego losach. Straconej szansy szkoda tym bardziej, że trzy punkty znacząco poprawiłyby notowania skrzaków w tabeli. Awansu na razie by nie dały, ale pozwoliłyby się zbliżyć do zespołów z miejsc 8-12 na odległość 1-2 punktów. Obecnie Skra ma dwa starty do Lecha Poznań, który swój mecz z Górnikiem Polkowice przełożył na 18 września. Trzy mniej od Pogoni Siedlce, Elany Toruń i GKS-u Katowice oraz 4 od Bytovii Bytów i Olimpii Elbląg.

Przewaga nad zespołami ze strefy spadkowej jest niewielka. Wspomniane Polkowice mają 2 pkt mniej, Stal Stalowa Wola 3, Legionovia już 5, a zamykający tabelę Gryf Wejherowo 6.

Patrząc na tabelę warto zwrócić uwagę na wysokie czwarte miejsce Błękitnych Stargard oraz fakt, że liderami są Znicz Pruszków i beniaminek – Stal Rzeszów, na które przed sezonem nikt nie stawiał. Drugi z rzeszowskich zespołów – Resovia – po porażce w Łęcznej spadł na piąte miejsce. Resovia będzie kolejnym rywalem skrzaków. Zagramy na wyjeździe, w sobotę 14 września. Tydzień później na Lorecie podejmiemy Znicz Pruszków.

Wyniki 8 kolejki:

Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola 0:0

Błękitni Stargard – Gryf Wejherowo 2:1

Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków

Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 2:1

Stal Rzeszów – GKS Katowice 1:1

Legionovia Legionowo – Widzew Łódź 0:2

Garbarnia Kraków – Elana Toruń 0:0

Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 1:3

Lech II Poznań – Górnik Polkowice przełożony na 18 września

 

Close Menu