Młodzik D1: Skra dopisuje 3 punkty. Domowa wygrana Skry z MKS-em Żory.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Podbeskidziem Zawodnicy Skry nie brali pod uwagę innego scenariusza, jak zwycięstwo z zespołem MKS Żory…

Zaangażowanie w poczynaniu piłkarzy z Częstochowy było widać od pierwszej minuty spotkania rozgrywanego na boisku przy ulicy Powstańców. Ku zaskoczeniu licznie zgromadzonej publiczności wynik spotkania otworzyli Goście. Brak komunikacji między defensywą a bramkarzem Skry wykorzystał Napastnik MKS-u.  Na szczęście nie było dane zbyt długo cieszyć się z prowadzenia podopiecznym Trenera Gancarczyka. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę na wagę remisu w pierwszej części gry zdobywa Borys Dawidowski.

Druga część gry to obraz podobny do pierwszych 30 minut. W grze było widać dominację gospodarzy, natomiast goście ograniczali się do nielicznych kontr. Dogodnych sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystali skrzacy, co z każdą upływającą minutą wprowadzało nerwową atmosferę. W ostatnich dziesięciu minutach było widać, że zawodnicy MKS-u nie wtrzymali fizycznie trudów spotkania. Skra zamknęła przeciwnika w jego polu karnym i z wielu stworzonych sytuacji dwie zamieniła na bramkę. Wynik końcowy spotkania 3:1 sprawił, że z trzech punktów cieszyli się skrzący zmazując złe wrażenie po meczu z Podbeskidziem.

Skra Częstochowa 3:1 MKS Żory

Bramki:

20′ MKS Żory

30′ Dawidowski Borys