Cenne zwycięstwo z Unią Opole

W sobotnie popołudnie Skra Ladies po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowała się przed swoimi kibicami na Loretańskiej. I trzeba przyznać, że był to nad wyraz udany występ. Po emocjonującym meczu nasze Panie pokonały Unię Opole 1-0.

Spotkanie od samego początku toczyło się z lekką przewagą częstochowskich piłkarek. Niestety mimo kilku dogodnych sytuacji w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek. W przypadku Skry nie pomagały seryjnie wykonywane rzuty rożne czy wolne – za każdym razem szwankowała skuteczność. Druga połowa początkowo miała bardzo podobny przebieg – atakowały Skrzatki a unistki skupiały się szczelnej obronie i groźnych kontratakach.

W 54 minucie miała miejsce decydująca akcja meczu. Za nieprzepisowe zagranie przyjezdnych, tuż przed polem karnym, sędzina podyktowała rzut wolny. Do wykonania tego stałego fragmentu gry wyznaczona została Lena Mesjasz. Jej strzał bramkarka gości wprawdzie obroniła ale piłka wyszła ponownie w pole. Przy dobitce znów opolanka była górą. Na szczęście Agnieszka Słaboń z wielką przytomnością umysłu dopadła do bezpańskiej piłki i tym razem futbolówka znalazła drogę do siatki Jak się później okazało był to jedyny ale za to decydujący cios wyprowadzony przez naszą drużynę.

Po uzyskaniu prowadzenia obraz gry niewiele się zmienił, wciąż stroną częściej atakującą była Skra. Jednak mimo kilku dogodnych sytuacji wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Pani sędzina ze względu na przerwy spowodowane urazami przedłużyła mecz aż o 6 minut i właśnie w doliczonym już czasie Unia miała chyba najlepszą w tym meczu możliwość do wyrównania. Udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

Pierwsze, historyczne zwycięstwo Skry Ladies w II lidze stało się faktem.
Cieszą 3 punkty, cieszy dobra gra całego zespołu. Sobotnie zwycięstwo jest tym bardziej wartościowe gdyż zostało osiągnięte bez kilku piłkarek którym sprawy rodzinne nie pozwoliły na udział w tym spotkaniu. Za tydzień w Chorzowie mamy nadzieję, że wystąpimy już w optymalnym zestawieniu

Skra Ladies Częstochowa – Unia Opole 1-0 (0-0)

Bramka:
Agnieszka Słaboń

Skład:
Małgorzata Mazur – Kinga Baszewska, Aleksandra Połacik, Sandra Wiśniewska, Weronika Włoch, Ewelina Bojakowska, Nicola Wojciechowska, Lena Mesjasz, Agnieszka Słaboń (kpt), Natalia Liczko, Wiktoria Ślusarczyk oraz Sara Chrzęstek, Paulina Piekarska, Julia Białas, Wiktoria Dzianak

Close Menu