A1 i B1 z porażką na koncie

Nie mogą zaliczyć do udanych minionego weekendu najstarsze drużyny młodzieżowe Skry Częstochowa. W sobotę w Chorzowie chłopcy z rocznika 2003/2004 musieli uznać wyższość swoich kolegów z Ruchu Chorzów, a w niedzielne przedpołudnie podopieczni Trenera Tomasza Szymczka przegrali z Rybnikiem.

A1 | Skra Częstochowa - ROW Rybnik

Do meczu przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie spowodowanym kontuzjami w wyniku czego nie mogliśmy skorzystać z pięciu podstawowych zawodników.

Pierwsza połowa z Rybnikiem to  optyczna przewaga naszego zespołu. Podopieczni trenera Szymczaka,  utrzymywali się przy piłce i stworzyli trzy tak zwane „setki”. Niestety, zawiodła skuteczność. Goście w odpowiedzi straszyli Kowalczyka głównie rozegraniami stałych fragmentów gry.

Druga połowa była dużo bardziej wyrównana. W 60 minucie zbytecznego faulu dopuścili się nasi obrońcy w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”, skuteczne zamienione na gola. Po stracie gola w naszym zespole wdarła się nerwowość. Mimo chaotycznych ataków udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Rybniczan, ale Załęski nie wykorzystał dogodnej sytuacji, a strzały Gołębiowskiego i Niedźwiedzia obronił bramkarz z Rybnika. Końcówka spotkania dostarczyła wielu emocji. Niedźwiedź w 85 minucie wykorzystał dobre podanie i pokonał bramkarza gości wygrywając pojedynek „jeden na jeden” . Radość naszych zawodników była ogromna, ale niestety ugaszona została 5 minut później. W doliczonym czasie gry w mało groźnej sytuacji napastnik ROW-u uprzedził interweniującego stopera i ze „szpica” skierował piłkę do bramki obok zasłoniętego Kowalczyka.

KS Skra : A.Kowalczyk – K.Ciepły (60’T.Garus), D.Błędowski, J.Załucki, O.Włodarczyk, W.Bednarek, A.Niedźwiedź, R.Gołębiowski, R.Płatek (75’B.Ziętara), M.Przygodzki (46’K.Załęski), D.DobrosM/div>

0 – 1 Rybnik 58′
1 – 1 Niedźwiedź 85′
1 – 2 Rybnik 90′ + 3′

B1 | Ruch Chorzów - Skra Częstochowa

Pierwszym ligowym przeciwnikiem podopiecznych Karola Pilisa był Zespół Juniorów stojącego ostatnio nad przepaścią Ruchu Chorzów. Z różnych przyczyn Trener na pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie mógł zabrać tylko czternastu zawodników.

Gospodarze od pierwszej minuty narzucili szybkie tempo gry. W pierwszej części gry zagrażaliśmy bramce Ruchu przede wszystkim po stałych fragmentach. Dwukrotnie piłka po strzale głową minimalnie minęła bramkę Chorzowian. Udało nam się skierować futbolówkę do własnej bramki, jednak wcześniej sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej u jednego z zawodników Ruch przez co bramka nie została uznana.

Drugie połowa spotkania to już absolutna dominacja Chorzowian. Zmęczenie i panująca temperatura dała nam się we znaki i oddaliśmy pole przeciwnikom. Ci po kilku swobodnych podaniach po przejęciu piłki w środku pola zdobywają pierwszą bramkę. W sytuacji sama na sam napastnik Ruchu nie pozostawił naszemu bramkarzowi wiele do zrobienia i pewnie wykorzystała sytuację. Drugą bramkę tracimy w podobny sposób:  strata pod polem karnym Ruchu, przeciwnik zagrywa długą piłkę za linię obrony, dopada do niej napastnik z Chorzowa ustalając wynik na 2:0.

Skład Skra Częstochowa: Piotr Pędzioch- Sebastian Rydz, Marcel Mroczka, Jakub Staroń, Adrian Cheliński, Mikołaj Kempa (C), Marcel Nurek, Jakub Rumin (80′ Igor Wrzalik), Kamil Bednarczyk (45′ Dominik Rozentalski), Mateusz Kubas (70′ Paweł Kołodziejczyk), Igor Weżgowiec,

Rez: Br- Bartosz Ptak

Trener: Karol Pilis