W środę Elana, w niedzielę Widzew. To dopiero będzie wyzwanie

Przed naszą II-ligową drużyną dwa mecze w ciągu pięciu dni. Jutro zagramy na wyjeździe z Elaną Toruń, a w niedzielę na Lorecie z Widzewem Łódź. Trzymając kciuki za jak najlepszy występ skrzaków w Toruniu, już teraz zapraszamy na pojedynek z klubem legendą.

Skra rozpoczęła sezon źle – od trzech porażek w lidze i nieudanego występu w Pucharze Polski przeciwko Ruchowi Chorzów. W sobotę odetchnęliśmy jednak z ulgą. Beniaminek z Polkowic postawił naszej drużynie trudne warunki, ale gol zdobyty w końcówce i generalnie dobra gra dały pierwsze zwycięstwo i trzy punkty. Skra podźwignęła się z ostatniej na 15 pozycję w tabeli. Po czterech kolejkach ma tyle samo punktów co Legionovia, wyprzedza Górnika, Gryfa Wejherowo i Stal Stalową Wolę, a do zespołów z miejsc 12-13 (Pogoń Siedlce, Lech II Poznań) traci punkt.

Skrzacy poprawili swoje notowania, ale do pełni szczęścia (czytaj bezpiecznego miejsca w środku tabeli) sporo jeszcze brakuje. Aby zrealizować cel powinni zapunktować także w najbliższych meczach. A nie będzie łatwo. Widzew na początku sezonu w najwyższej dyspozycji nie jest, ale to Widzew, który ten sezon musi zakończyć awansem. Będzie zdeterminowany aby wygrać na Lorecie. Z kolei Elana zrobi wszystko, aby po udanym występie w Łęcznej (zwycięstwo 3:1) pójść za ciosem.

A trzeba powiedzieć, że torunianie zrobili tym występem naprawdę korzystne wrażenie. Na początku meczu trochę dopisało im szczęście, ale potem potrafili wykorzystać swoją szansę. Podobali się w ofensywie, do przerwy prowadzili 2:1, a w drugiej połowie szybko przypieczętowali zwycięstwo.

Elana to już nie ten sam zespół co w minionym sezonie (tamten można powiedzieć, że się rozpadł po przegranej walce o awans), ale w formie z niedzielnego meczu w Łęcznej może być bardzo groźny i walczyć o miejsca w czołówce. Nasi piłkarze też mają jednak swoje ambicje i cele. Widać, że z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Liczymy więc na to, że występ w Toruniu będzie kolejnym krokiem w budowaniu optymalnej dyspozycji.  I przyniesie jakąś punktową zdobycz.

Początek środowego meczu w Toruniu o godz. 17.

Link do transmisji na żywo w TVCOM – [ OGLĄDAJ NA ŻYWO – TUTAJ]

Close Menu