W sobotę mecz z KS Polkowice. Beniaminkiem, ale dobrze nam znanym

W czwartym meczu II-ligowych rozgrywek Skra zmierzy się w sobotę z KS Polkowice, beniaminkiem, z którym w sezonie 2017/18 wygrała rywalizację o awans.

KS Polkowice, klub z górniczego ośrodka na Dolnym Śląsku ma ciekawą historię. Po piłkarskiej drabince coraz wyżej zaczął się wspinać na przełomie XX i XXI wieku, kiedy najpierw awansował do III ligi, a po 10 latach do II.

Największym osiągnięciem w historii ówczesnego Górnika był awans do ekstraklasy w sezonie 2002/03 – polkowiczanie wygrali wówczas rywalizację w II lidze. W najwyżej klasie występowali tylko jeden sezon, a po spadku balansowali między I a IV ligą. Ostatnie cztery sezony Górnik spędził w III lidze, a w dwóch 2016/17 i 2017/18 rywalizował ze Skrą. W pierwszym z nich zajął 4. miejsce z 56 punktami, a nasza drużyna 7. z 54. Oba mecze zakończyły się wówczas remisami (0:0 i 1:1). W drugim sezonie, na Lorecie wygraliśmy po emocjonującym pojedynku 3:2. W marcu 2018 roku, w Polkowicach przegraliśmy co prawda 1:3, ale to nasz zespół wygrał później rywalizację o awans. Zdobył 66 punktów, o 7 więcej od polkowiczan, którzy przed sezonem uznawani byli za jednego z głównych faworytów grupy.

To niepowodzenie piłkarze z Polkowic powetowali sobie w kolejnych rozgrywkach. Zmagania w III grupie wygrali z przewagą 13 punktów nad Ślęzą Wrocław. Obecne rozgrywki rozpoczęli przeciętnie. Na początek przegrali u siebie 1:2 z Błękitnymi Stargard, potem zremisowali 1:1 w Elblągu i w minioną sobotę, także 1:1 na swoim boisku z Górnikiem Łęczna. Po trzech kolejkach nasi rywale zajmują 15 miejsce w tabeli z 2 punktami.

Dotychczasowe mecze Skry i Górnika:

31.05.2017 KS Polkowice – Skra Częstochowa 1:1

Bramki: Bednarski (k) – Mularczyk

22.10.2016 Skra Częstochowa – KS Polkowice 0:0

15.08.2017 Skra Częstochowa – KS Polkowice 3:2

Bramki: Woldan (k), Ogłaza, Mastalerz – Szuszkiewicz, Bancewicz

24.03.2018 KS Polkowice – Skra Częstochowa 3:1

Bramki: Kowalski-Haberek, Kobiela, Szuszkiewicz

tvcom – link do transmisji LIVE z meczu Skra – Górnik Polkowice [TUTAJ]

Close Menu