Mamy nowego piłkarza. Danian Pavlas wypożyczony z Rakowa

Tuż przed pierwszym ligowym meczem do kadry naszej II-ligowej drużyny dołączył Danian Pavlas. To 19-letni pomocnik, który ostatnie pół roku spędził w Rakowie.

Urodzony w Маgnitogorsku Pavlas jest lewym pomocnikiem. Od lipca 2013, przez kolejnych 5 lat związany był z młodzieżowymi drużynami Pogoni Szczecin. W lipcu 2018 roku zasilił szeregi KS Łomianki, gdzie w rundzie jesiennej wystąpił łącznie w 14 spotkaniach. W marcu tego roku trafił do Rakowa na zasadzie transferu definitywnego. Teraz został wypożyczony dla naszego klubu.

– To bardzo ciekawy chłopak. Oglądaliśmy go podczas sparingu z nami, grał przeciwko Olejnikowi, Zalewskiemu czyli naszym doświadczonym zawodnikom i wypadł bardzo dobrze, strzelił nawet gola – mówi prezes Skry Piotr Wierzbicki.

Pavlas rzeczywiście może być sporą wartością w kadrze naszego II-ligowca.

– Jego atutem jest uniwersalność – dodaje prezes Wierzbicki. W Pogoni grał na pozycjach 7 i 11 a więc na bokach, które chcieliśmy wzmocnić. Trener Papszun widział go na pozycjach 6 i 8 i Danian zebrał dzięki temu kolejne doświadczenia. Może być naszym dużym wzmocnieniem na pozycji młodzieżowca. Cieszymy się, że jest z nami w klubie. Dodam jednocześnie, że nie rezygnujemy z Sebastiana Rogali, który z każdym treningiem wygląda coraz lepiej.

Danian Pavlas to piąty zawodnik, który dołączył do Skry podczas letniej przerwy. (wcześniej umowy podpisali Przemysław Mońka, Damian Niedojad, Maciej Borycka, Dawid Wolny), ale na pewno nie ostatni.

– Sprawdzamy jeszcze dwóch młodych stoperów. Wszystko wskazuje na to, że lada moment będziemy mogli podać nazwisko jednego z nich – kończy prezes Wierzbicki.

Warto zobaczyć: Danian Pavlas – gieroj z Uralututaj

Close Menu