Transfery II-ligowych rywali. Szykują się duże zmiany

W poniedziałek 24 czerwca, nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek nasi piłkarze rozpoczną przygotowania do drugiego sezonu na boiskach II ligi.

Na razie nie wiemy jeszcze jak poważne będą zmiany w kadrze (na pewno odejdą młodzieżowcy Konrad Poprawa i Michał Kieca), kto w niej zostanie, a kto zdecyduje się kontynuować karierę w innym klubie. Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość. Rozmowy z zawodnikami trwają, także z tymi, którzy mieliby Skrę wzmocnić.

Niektórzy z naszych II-ligowych rywali trenują już od jakiegoś czasu i lada moment rozgrywać będą pierwsze sparingi. Spora grupa klubów informuje też o transferach. Które z zespołów zyskają, a które stracą na wartości trudno w tej chwili ocenić. Pewne jest natomiast, że gruntownie przebudowaną drużynę będzie miał największy przegrany minionego sezonu – Widzew Łódź. W RTS-ie pożegnano się  dotychczas z trenerem (Jacka Paszulewicza zastąpił Zbigniew Smółka)oraz ósemką piłkarzy. Odchodzą m.in. Dario Kristo, Tomasz Wełna, Mateusz Michalski, a w ich miejsce zajmą Christopher Mandiangu, Marcel Gąsior czy Przemysław Kita (11 goli w minionym sezonie dla Olimpii Grudziądz).

O rewolucji można też mówić w przypadku Elany Toruń, która była krok od awansu, ale nie zdołała wygrać rywalizacji z GKS-em Bełchatów. Podobnie w GKS-ie Katowice, Garbarni Kraków i kolejnym ze spadkowiczów z I ligi – Bytovii Bytów. Spore zmiany szykują się także w Gryfie Wejherowo, Stali Stalowa Wola, Zniczu Pruszków, Pogoni Siedlce oraz Olimpii Elbląg, którą opuszcza m.in. Wojciech Jurek (przenosi się do występującej w ekstraklasie Arki Gdynia).

Wartościowych zawodników straci Resovia Rzeszów. 20-letni, utalentowany napastnik Kamil Antonik tak jak Jurek przenosi się do Arki, a doświadczony obrońca Sebastian Zalepa do I-ligowych Wigier Suwałki. Niewiele wiadomo o zmianach w Błękitnych Stargard, Górniku Łęczna czy beniaminku – Stali Rzeszów.

Close Menu
×
×

Koszyk